POTĘGA ZAPACHU - SPOSOBY NA PACHNĄCE WNĘTRZA

29 September, 2022

Nie tylko piękna aranżacja pozwala czuć się komfortowo w pomieszczeniach. Wygodne meble i dodatki to jedno, a przyjemny zapach, to drugie. Gotowanie w otwartej kuchni, nowo zakupione przedmioty oraz zanieczyszczenia z zewnątrz często powodują nieprzyjemne doznania węchowe. Jak się ich pozbyć i co ważne, na stałe wprowadzić piękne aromaty do wnętrz?


Pachnące wnętrze to czyste wnętrze, czyli nie tylko odświeżanie się liczy

Mogłoby się to wydawać oczywiste, ale bez systematycznego sprzątania i dbania o higienę wnętrz, nie uzyskamy w nich przyjemnego zapachu. Sam odświeżacz powietrza to zdecydowanie za mało i pamiętajmy, że jest to tak naprawdę wyjście awaryjne lub stosowane raz na jakiś czas dla podtrzymania aromatu.

Podczas sprzątania, aby nasz dom zachwycał zapachem, najlepiej używać preparatów o mocnych aromatach, które długo będą się utrzymywać w powietrzu. Do wielu z nich dodawane są perfumy lub olejki eteryczne o wysokiej trwałości. Możemy również wybierać produkty w wariantach sezonowych. Zimą mogą to być korzenne przyprawy, pomarańcze, żurawina, latem trawa cytrynowa, limonka, mięta – oczywiście wybieramy te perfumy, które trafią z automatu w nasze gusta.

Dla podtrzymania efektu warto zakupić automatyczny odświeżacz powietrza o podobnych nutach, który będzie je dozował, w takiej ilości, jaka nam odpowiada.


Wprowadzamy zapachy na stałe na różne sposoby

Przede wszystkim preparaty z olejkami i perfumami gwarantują utrzymanie przyjemnych aromatów w powietrzu. Ich różne rodzaje dedykowane są do wielu pomieszczeń w domu. Warto w salonie umieścić na przykład odświeżacz automatyczny, a w łazience czy toalecie produkty w żelu czy zawieszki z olejkami – wszystkie z nich przez długi czas będą uwalniały kompozycje perfum.

Oprócz automatycznych odświeżaczy, warto mieć w zasięgu ręki wysokiej jakości produkty w sprayu, które pomogą zneutralizować brzydki aromat np. smażonego oleju, który długo jest obecny w powietrzu lub pozwolą przygotować dom na wizytę gości.

I na koniec, również dodatki takie jak świece, perfumowane saszetki do szaf a nawet środki do odkurzaczy automatycznie utrzymają świeżość domu. Często za sprawą zawartych olejków rozpieszczają zmysły, przywołując miłe wspomnienia, a nawet wpływając na poprawę nastrój.