JAK DBAĆ O CZYSTOŚĆ W TOALECIE PUBLICZNEJ?

JAK DBAĆ O CZYSTOŚĆ W TOALECIE PUBLICZNEJ?
23 August, 2022

Dbając o czystość w ogólnodostępnych łazienkach należy pamiętać, że są to przestrzenie użytkowane przez wiele osób, w tym chorych lub takich, którzy mają problem z zachowaniem odpowiedniej higieny. Dlatego też toalety publiczne wymagają szczególnego traktowania podczas sprzątania: używania środków ochrony osobistej oraz bardzo silnych detergentów, które pozwolą zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, a w konsekwencji także chorób.

Szczególnie problematyczne są łazienki w miejscach o największym natężeniu ruchu, takich jak stacje benzynowe i galerie handlowe - korzystają z nich setki osób dziennie i wymagają bardzo częstego sprzątania. Łatwiej zachować higienę w WC w biurach czy lokalach gastronomicznych, gdzie rotacja ludzi jest znacznie mniejsza i ogranicza się do kilkunastu lub kilkudziesięciu osób dziennie.


Odświeżenie

Jak zostało wspomniane, publiczne toalety wymagają odświeżenia kilka lub kilkanaście razy dziennie. To moment na uzupełnienie mydła, papierowych ręczników i papieru toaletowego. Wydaje się, że to drobnostki, ale mają duży wpływ na ogólne zachowanie porządku przez użytkowników i komfort użytkowania toalet.

To także dobry moment na przemycie muszli klozetowych, umywalek lub podłogi w kabinach i poza nimi, jeśli zachodzi taka potrzeba. Większe sprzątanie czeka nas dopiero po zamknięciu obiektu.


Czyszczenie kabin toaletowych

By uniknąć roznoszenia zarazków, ale i nawarstwiania się brudu, toaleta publiczna powinna przynajmniej raz dziennie zostać gruntownie sprzątnięta. Szczególnie mowa tu o kabinach, gdzie często spuszczana woda rozpryskuje bakterie po podłodze oraz ściankach.

Kluczowe jest oczywiście umycie muszli żelem do WC, który działa wybielająco, odkamieniająco i antybakteryjnie. Do desek możemy użyć specjalnych płynów czyszczących, które działają dezynfekująco. To także moment na zastosowanie wymiennych kostek do muszli lub środków do spłuczek, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Uniwersalnym środkiem przemywamy ściany kabiny, a do podłóg używamy dedykowanego płynu. To ważne, aby zmyć cząsteczki moczu i bakterii, bo ściany kabiny i jej drzwi często dotykamy dłońmi, ubraniami i torebkami.

Dodaj komentarz